Wszystko co dotyczy Stwardnienia Rozsianego SM
Blog > Komentarze do wpisu
Badanie w kierunku boreliozy

Jakie badania wykonać aby mieć pewność, że wynik jest wiarygodny. Wiele osób wie, że z wykrywalnościa boreliozy jest problem. Nie należy poniższej notki traktować jako promocji czy reklamy firmy oferującej badania, ale raczej jako informację kto robi to rzetenie i daje wiarygone wyniki. Poniżej opis badania i info jak można je wykonac.

 1. Centrum Badań DNA wykorzystuje najnowsze metody biologii molekularnej (N-PCR, Real-Time PCR i sekwencjonowanie DNA) w diagnostyce. Polegają one na wykrywaniu materiału genetycznego chorobotwórczych bakterii, umożliwiając skuteczną i szybką diagnostykę boreliozy. Metoda Real-Time PCR jest obecnie najczulszą metodą diagnostyczną powszechnie stosowaną głównie w krajach Europy Zachodniej. Umożliwia ona, dzięki wykorzystaniu specyficznych sond molekularnych znakowanych fluorescencyjnie, wykrycie śladowych ilości materiału genetycznego bakterii Borrelia w badanym materiale. Podobną technikę, opartą o metody fluorescencyjne, wykorzystuje się w badaniach identyfikcacji osobniczej (kryminalistyka, ustalenie ojcostwa)

 2. Wykrywalność przypadków zakażeń Borrelia sp. wynosi ok. 91% przypadków zakażeń, podczas gdy standardowe testy immunologiczne (ELISA) pozwalają wykryć przeciwciała jedynie u ok. 70% osób, u których doszło do infekcji.

 3. Wczesna diagnoza umożliwia rozpoczęcie leczenia w początkowej fazie choroby oraz zwiększa szansę na szybkie wyeliminowanie zakażenia. Ogranicza to zagrożenie rozwoju choroby i wystąpienia powikłań

 4. Możliwość weryfikacji skuteczności prowadzonego leczenia i w razie konieczności modyfikacja podjętej terapii.

Przez cały rok Centrum Badań DNA świadczy usługi diagnostyczne dla osób prywatnych.

Prowadzimy także weryfikacje aktualnie prowadzonego procesu leczenia. W celu realizacji Państwa zamówienia prosimy o kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów. Nasi konsultanci wyjaśnią sposób przesłania materiału do badań lub skierują Państwa do najbliżej przychodni współpracującej z naszym Centrum.

W celu przeprowadzenia badania metodą Real-Time PCR w kierunku identyfikacji boreliozy należy skontaktować się z Biurem oraz wypełnić ankietę.
Metoda Real-Time PCR jest obecnie najczulszą metodą diagnostyczną powszechnie stosowaną głównie w krajach Europy Zachodniej. Umożliwia ona, dzięki wykorzystaniu specyficznych sond molekularnych znakowanych fluorescencyjnie, wykrycie śladowych ilości materiału genetycznego bakterii Borrelia w badanym materiale.


Informacja dla pacjentów z Wielkopolski

Centrum Badań DNA współpracuje z Poradnią Chorób Odkleszczowych zlokalizowaną W Centrum Medycznym LIM w Poznaniu, w którym pacjenci mogą uzyskać konsultacje lekarza specjalisty i pomoc w dalszym leczeniu.

Uwaga:
Na terenie miast: Gdańsk/Gdynia, Poznań, Przemyśl, Radom, Wrocław, Zielona Góra, w celu pobrania krwi do badań genetycznych, istnieje możliwość zamówienia wizyty domowej pielęgniarki wspólpracującej z Centrum Badań DNA.
Prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty domowej pielęgniarki


Ze względu na Państwa prośby Centrum Badań DNA wprowadziło do oferty Zestawy Wysyłkowe umożliwiające bezpieczne pobieranie i przesyłanie krwi pacjentów do badań. Umożliwią one wczesną diagnostykę zakażeń i weryfikację postępów leczenia naszym pacjentom z obszaru całego kraju.

W cenę Zestawu Wysyłkowego wliczona jest przesyłka kurierska materiału biologicznego do naszego Centrum.

W celu zamówienia Zestawu Wysyłkowego prosimy o kontakt i podanie Państwa danych adresowych.


Źródło: www.cbdna.pl

piątek, 02 listopada 2007, aniaifranio

Polecane wpisy

 • SM-owy blog na Facebook-u

  Mozna dodawać Sm-owego bloga do ulubionych stron, jeszcze chyba wymaga to malego dopracowania ale cel jest taki- zeby info o nowych notkach trafiało na tablice

 • Jeszcze o plastrach

  Jeszcze w temacie plastrow z łodzi. Może coś z tego będzie :) http://www.tvn24.pl/12690,1684035,0,1,plaster-na-zdrowie,wiadomosc.html

 • Komórki macierzyste

  Przeszukując internet natrafiłam na ciekawą ofertę leczenia SM. Szczegóły poniżej w linku : http://www.xcell-center.com.pl/leczenie/leczone-choroby/stwardnienie

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
elka_ka
2018/01/15 15:09:58
Borelioza to nie żarty, może prowadzić do bardzo poważnych powikłań neurologicznych. Dlatego warto wykonać potrzebne badania nawet w przypadku podejrzenia ukąszenia przez kleszcza.